LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOMACIONI ZYRTAR/ Strakosha në portë, zbulohen titullarët. Ja si rreshtohen kuqezinjtë

12 Nëntor 2021, 18:17, Sport CNA
FOMACIONI ZYRTAR/ Strakosha në portë, zbulohen titullarët. Ja si

Shqipëria do të luajë ndaj Anglisë, sfidën e parafundit të kualifikuese të Kupës së Botës. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin e ?Wembley? dhe do të nisë në orën 20:45. Pak minuta më parë janë bërë publike edhe formacionet zyrtare nga të dyja ekipet.

Trajneri Reja ka vendosur që Armando Broja të jetë në fushë, ndërsa në sulm do të luajnë Cikalleshi dhe Uzuni. Bajrami ka fituar balotazhin me Çekiçin dhe Laçin dhe do luajë në mesfushë së bashku me Baren dhe Gjasulën. Në mbrojtje, Veseli do të marrë vendin e Gjimshitit që është I dëmtuar, ndërsa Kumbulla dhe Ismajli do të formojnë 3-shen e qendrës së mbrojtjes.

Shqipëria: Strakosha, Ismajli, Kumbulla, Veseli, Hysaj, Trashi, Bare, Gjasula, Bajrami, Uzuni, Cikalleshi.

Lajmet e fundit nga