LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Botërori 2022"/ Gjermania dhe Kroacia fitojnë me goleada

11 Nëntor 2021, 21:45, Sport CNA

U mbyllen edhe gjashtë sfidat e mbrëmjes të vlefshme për eliminatore të Botërorit ??Katar 2022??. Gjermania ka qene e papermbajtur përballë një ekip modest si Lihtenshteini duke fituar 0-3. Panzerat kanë siguruar kishin për në Botëror, por serish ishin te pameshirshem.

Këto janë të gjitha rezultatet:

GRUPI A

Irlandë-Portugali 0-0

GRUPI B

Greqi-Spanjë 0-1

GRUPI H

Maltë-Kroaci 1-7

Sllovaki-Slloveni 2-2

GRUPI J

Rumani-Islandë 0-0

Gjermani-Lihtenshtein 5-0

Lajmet e fundit nga