LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk u stërvit në "Wembley", ja ku po përgatitet kombëtarja para ndeshjes me Anglinë

11 Nëntor 2021, 21:00, Sport CNA

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit do të përgatitet për ndeshjen me Anglinë në vend të ?Uemblit?, në një kampus universitar.

Ndryshe nga sa ndodh zakonisht në ditën para ndeshjes, përfaqësuesja shqiptare nuk është përgatitur në stadiumin ku do të luhet sfida, por stërvitjen e fundit e ka zhvilluar në një fushë që nuk i përngjason një stadiumi të mirëfilltë.

Kuqezinjtë zhvillojë stërvitjen e fundit në ?Brunel University Sports Park? të Universitetit Brunel të Londrës.

Ky është një kampus universitar i hapur i cili ka disa fusha dhe ku aktualisht, përveç kuqezinjve, po stërviten edhe studentë apo persona të tjerë.

Padyshim, një përgatitje aspak optimale për një ndeshje si ajo shumë e rëndësishme ndaj Anglisë e cila mund të përcaktojnë rrugëtimin drejt Botërorit 2022.

Lajmet e fundit nga