LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Wembley po fillon të mbushet, ja ç'po ndodh pak orë para ndeshjes Angli-Shqipëri

12 Nëntor 2021, 16:46, Sport CNA
Wembley po fillon të mbushet, ja ç'po ndodh pak orë

Shqipëria do të zbresë në fushë mbrëmjen e sotme tu përballur me Anglinë në stadiumin mitik të Uemblit.

Kuqezinjtë nuk kanë çfarë humbasin dhe ndaj ?3 Luanëve? do të kërkohet të bëhet histori.

Pak orë para startit të ndeshjes, jashtë Uemblit kanë nisur lëvizjet e para të tifozëve, teksa në më pak se një ore sheshi pritet të ?vlojë? nga tifozët pasi për këtë takim janë shitur të gjitha biletat, plot 90 mijë.

Pritet gjithashtu që në stadium të ketë shumë shqiptare, për shkak të numrit të lartë të emigrantëve që jetojnë në Londër, por dhe në të gjithë Anglinë.

Lajmet e fundit nga