LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U21/ Slloveni-Shqipëri, publikohen formacionet zyrtare

12 Nëntor 2021, 16:04, Sport CNA

Marash Kumbulla dhe Armando Broja mund të veshin sërish fanellën e Shqipërisë U-21, por për të marrë këto dy dhurata të mëdha, ka një kusht: ?Dy fitore?. Shpresat e drejtuara nga Alban Bushi do të përballen në transfertën e sotme kundër Sllovenisë, që nis në orën 18:00. Një ndeshje e vështirë kjo pavarësisht se herën e fundit i kemi mundur me shifrat 2-0.

Në shtëpinë e tyre, sllovenët ishin kafshatë e rëndë për t?u kapërdirë edhe nga Anglia, që do të ndalej në barazimin 2-2. Por në rast suksesi të Shqipërisë, do të merrnim vendin e parë në grup së bashku me Cekinë, duke ndarë 12 pikët. Sigurisht nuk është ky qëllimi i kuqezinjëve, që do të kishin 1 ndeshje më tepër të zhvilluar se Anglia.

Por ajo që duhet të lihet mbrapa është Cekia dhe për këtë arsye, ndeshja tjetër e këtij muaji ndaj Kosovës, është një tjetër detyrim për t?u mbyllur. Nëse gjithçka shkon sipas planeve, finalet e vërteta janë ato të muajit mars. Vetëm pak më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare sa i përket takimit mes Sllovenisë U-21 dhe Shqipërisë U-21. Trajneri Bushi ka bërë zgjedhjet e tij dhe të gjitha shpresat janë te Ernest Muçi dhe Armando Dobra që të bëjnë diferencën, por shumë pritet edhe nga talenti Asllani që është pjesë e ekipit të parë të Empolit.

Lajmet e fundit nga