LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Stadiumi i Kukësit gati, ja kur pritet të inagurohet

12 Nëntor 2021, 12:57, Sport CNA

Kukësi-Tirana, e programuar për javën tjetër, nuk do të luhet në ?Zeqir Ymeri?. Pavarësisht shpresave që të riktheheshin sa më parë në shtëpinë e tyre pas tri vitesh, kjo gjë nuk do të ndodhë në ndeshjen ndaj bardhebluve, duke e rishtyrë sërish.

Panorama Sport shkruan se ky stadium nuk është ende gati për të pritur një ndeshje, ndaj mbetet për t?u parë një datë tjetër, ndoshta me shumë gjasa në muajin dhjetor.

Burimet pohojnë se fusha nuk është gati dhe Kukësi duhet të presë sërish. Të paktën shpresohet që para këtij viti ?odiseja? me stadiumin të marrë fund njëherë e mirë.

Lajmet e fundit nga