LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tirana hap merkaton, gati dy super goditje në janar

12 Nëntor 2021, 08:06, Sport CNA

Tirana mendon për merkaton e janarit. Kur duhen më shumë se 50 ditë nga hapja e transferimeve të lojtarëve, bardheblutë mendojnë të afrojnë të paktën dy lojtarë. Bëhet fjalë për një sulmues dhe një mbrojtës.

Tirana nuk ka alternativa në qendër të mbrojtjes, ndërsa i duhet një tjetër lojtar që të bëjë diferencën. E njëjta histori edhe për sulmin. Treshja titullare luan nga minuta e parë, ndërsa dy alternativa janë Beshiraj dhe Gjumsi.

Dyshja nuk ka marrë hapësirën e mjaftueshme, ndërsa Shehi kërkon një lojtar titullar. Sulmuesin e ka kërkuar edhe gjatë verës, por drejtuesit nuk morën vendimin për ta afruar. Nga ana tjetër, dy afrikanët nuk po vijnë dhe realisht, Tiranës i duhen afrime në merkato.

Lajmet e fundit nga