LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpresat zhgënjejnë në pjesën e parë, 2 gola të pësuar ndaj Sllovenisë

12 Nëntor 2021, 17:57, Sport CNA
Shpresat zhgënjejnë në pjesën e parë, 2 gola të

Kombëtarja Shpresa e ka mbyllur në disavantazhin e dy golave, pjesën e parë ndaj Sllovenisë U-21 në transfertë.

Ndonëse e nisën shumë mirë ndeshjen, duke fituar penallti që në minutën e dytë, kuqezinjtë nuk ia dolën të kalojnë dot në avantazh. Ishte Ernest Muçi ai që gaboi nga pika e bardhë e 11-metërshit, duke e gjuajtur topin jashtë.

Atë që nuk e bëri Shqipëria, e bëri kundërshtari, që shënoi dy herë, me Bosilj në minutën e 8-të dhe me Matko në minutën e 24-t. Kuqezinjtë e drejtuar nga Alban Bushi do të përpiqen të reagojnë në pjesën e dytë, për të tentuar të paktën një barazim.

LIVE| SLLOVENI U-21- SHQIPËRI U-21 2-0

7? Bosil, 24? Matko

24? GOL Sllovenia 2-0/ Tjetër përgjumje e kuqezinjve, sllovenët dyfishojnë shifrat pas një goditje standarde. 

7? GOL Sllovenia 1-0/ E pabesueshme çfarë ndodh, sllovenët na ndëshkojnë pas një aksioni pa perspektivë.

3? Çfarë gabimi nga ana e Ernest Muçit. Sulmuesi godet keq nga pika e 11-metërshi duke gabuar totalisht.

2? Ndërhyrje e gabuar ndaj Kristian Asllanit, ka penallti për Shpresat. Start i shkëlqyer nga kuqezinjtë.

 

Lajmet e fundit nga