LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Nedim Bajrami merr numrin e Manajt, FSHF-ja zbulon fanellat e Kombëtares për ndeshjen ndaj Anglisë

12 Nëntor 2021, 17:29, Sport CNA
VIDEO/ Nedim Bajrami merr numrin e Manajt, FSHF-ja zbulon fanellat e

Shqipëria do të luajë sot në mbrëmje ndaj Anglisë, sfida e parafundit e kualifikuese të Kupës së Botës. Ndeshja do të luhet në stadiumin ?Wembley? dhe do të nisë në orën 20:45. FSHF-ja përmes një postimi në rrjetet sociale ka fanellat për ndeshjen e sotme.

Kuqezinjtë do të luajnë me fanella të bardha, fanellat e dyta duke qenë se luajnë në transfertë. Siç duket do të ketë një kompromis me dy Kombëtareve pasi Anglia, fanellën e parë zyrtare e ka të bardhë, por sot me shumë mundësi do të luajnë me blu, fanellat e dyta.

Në videon e postuar nga Federata shihet edhe që Nedim Bajrami ka ndryshuar sërish numrin e fanellës. Ai ka marrë numrin 10 që mbahej nga Manaj, por duke mungesën e sulmuesit lushnjar, Bajrami ka vendosur të mbajë numrin e tij të preferuar.

Lajmet e fundit nga