LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Himni shqiptar “ngre” në këmbë Uemblin, shikoni atmosferën e krijuar nga tifozët kuqezi

12 Nëntor 2021, 19:45, Sport CNA
VIDEO/ Himni shqiptar “ngre” në këmbë Uemblin,

Para startit të ndeshjes u mbajt ceremonia e zakonshme e këndimit të himneve, por e sotmja ishte mjaft e veçantë për vetë numrin e tifozëve shqiptarë që ndodheshin në tribunat e Uemblit.

Kamera fokusoi lojtarët kuqezi të cilët këndonin njëzëri himnin, por nuk munguan planet nga tribunat e stadiumit mitik, ku shikohet numri i tifozëve shqiptarë mjaft i lartë.

Një moment mjaft emocionues dhe një ndeshje historike për Kombëtaren tonë që shpresojmë të marrë një rezultat sa më pozitiv që do të mbetej përgjithmonë në memorien e tifozëve.

Lajmet e fundit nga