LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pesë ndeshje radhazi në Shkodër, Vllaznia ka aleat… kalendarin

13 Nëntor 2021, 12:10, Sport CNA
Pesë ndeshje radhazi në Shkodër, Vllaznia ka aleat…

Vllaznia ndihet e favorizuar në 5 përballjet e ardhshme në kampionat. Duke llogaritur edhe përballjen e kthimit për turin e dytë të Kupës së Shqipërisë ndaj Pogradecit, kuqeblutë do të luajnë 5 përballje në fushën e tyre dhe vetëm një në transfertë. Ky, padyshim është një lajm i mirë për të, pavarësisht se kjo nuk është gjithçka.

E rëndësishme fillimisht është që Vllaznia ta nisë me një fitore ndaj Pogradecit, pavarësisht se duket se gjithçka për sa i përket kualifikimit duket e kryer. E më pas, atë ndaj Kastriotit për kampionat për të mbyllur fazën e parë të sezonit. Por në katër takimet e ardhshme të fazës së dytë të kampionatit Vllaznia do të zhvillojë 3 sfida në shtëpi dhe një jashtë saj.

Ndoshta pas këtyre javëve Vllaznia mund të ketë të tjera pozita. Vllaznia mund të jetë krejt ndryshe nga kjo që është aktualisht. Në fazën e dytë, në katër takimet Vllaznia do të ketë përballë Laçin, Partizanin e Skënderbeun në shtëpi, ndërsa do të luajë në javën e dytë të kësaj faze me ekipin e Teutës. Vllaznia duket e favorizuar, por kjo mbetet të shikohet takim pas takimi.

Lajmet e fundit nga