LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Anglia tregoi mëshirë për ne", Astrit Hafizi: Nuk e di a e meritojmë vendin e tretë

12 Nëntor 2021, 22:23, Sport CNA
"Anglia tregoi mëshirë për ne", Astrit Hafizi: Nuk e di

Si gjithmonë kritik në fjalët e tij ish trajneri i kombëtares, Astrit Hafizi, që në përfundim të ndeshjes me Anglinë tha se kuqezinjtë duhet t?i gëzohen vendit të tretë, ndonëse pranoi se ka dyshime nëse e meritojmë apo jo atë pozicion.

?Nuk gjej fjalë për të analizuar këtë ndeshje. Unë nuk dua të bëj rolin e profetit, por le t?i gëzohemi vendit të tretë që kemi në grup, pasi ka shumë për të analizuar dhe shumë gjëra i kemi prekur edhe më herët. Edhe për vendin e tretë kam dyshime a e meritojmë apo jo. Kemi mposhtur dy herë Hungarinë, por edhe ajo ka bërë paraqitje mjaft të mirë.

Ishte keqardhje të shikoje Anglinë në pjesën e dytë të tregonte mëshirë për ne. Kush e pa ndeshjen, e vuri re që ata toleruan shumë në pjesën e dytë dhe ne nuk jemi në gjendjen që të kemi nevojë për këtë sjellje të kundërshtarit?, tha ndër të tjera Astrit Hafizi.

Lajmet e fundit nga