LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Perisic nuk rinovon me Interin, do transferohet në Gjermani

13 Nëntor 2021, 10:47, Sport CNA
Perisic nuk rinovon me Interin, do transferohet në Gjermani

Ivan Perisiçit i skadon kontrata në fund të sezonit dhe kroati nuk e ka vendosur akoma klubin e tij të ardhshëm edhe pse largimi nga zikaltrit duket i sigurt.

Tek Interi duan t?i propozojnë një kontratë me shkurtim rroge, por mbrojtësi nuk duket i interesuar për të zgjatur bashkëpunimin me kampionët e Italisë.

Pas paraqitjeve të shkëlqyera të Perisiçit, drejtuesit po e konsiderojnë rinovimin, pavarësisht moshës së tij 32-vjeçare. Pikërisht edhe për këtë motiv, ?Ivani i Tmerrshëm? nuk dëshiron që të qëndrojë më në Itali.

Sipas ?Corriere dello Sport?, vullneti i lojtarit është që të kthehet në Gjermani dhe ta përfundojë aty karrierën e tij. Mesfushori ka pasur një aventurë 6-vjeçare në Gjermani, ku ka veshur fanellën e Bajernit, Volfsburgut dhe Dortmundit.

Lajmet e fundit nga