LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përballja televizive Basha-Berisha/ Ja kush dominoi

12 Nëntor 2021, 18:11, Politikë CNA
Përballja televizive Basha-Berisha/ Ja kush dominoi

Ish kryeministri Sali Berisha mbajti Foltoren e tij të rradhës në Sarandë, në orën 17:00. Si çdo takim tjetër, edhe këtë herë, Berisha e kishte njoftuar përmes rrjetit të tij social.

Për të sfiduar Berishën, Lulzim Basha vendosi të fliste në Neës 24 për krizën në PD, mbledhjen e Kuvendit Kombëtar dhe Foltoret, në të njëjtën orë.

Si në çdo dalje të tyre, Foltorja dhe intervista u trasmetuan livë në faqet zyrtare të tyre dhe ajo që ra në sy ishte ?lënia në baltë? e Bashës nga demokratët.

Lulin në të njëjtën fashë orare po e ndiqnin vetëm 715 persona, ndërsa ish liderin e demokratëve plot 2600 veta.

Ndonëse me qëllim, Basha deshtoi edhe këtë herë përballë Berishës dhe qartazi duket se kush ka mbështetjen më të madhe nga ana e demokratëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga