LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Këlliçi shpall zgjedhjet për kreun e ri të FRPD-së/ “Do ta çojmë këtë proces përpara”

12 Nëntor 2021, 18:59, Politikë CNA
Këlliçi shpall zgjedhjet për kreun e ri të FRPD-së/

Deputeti i PD, Belind Këlliçi në një deklaratë për shtyp ka zbuluar se është hapur procesi zgjedhor për kreun e ri të FRPD-së.

Këlliçi bën me dije se sot është marrë vendimi dhe kryesia në mënyrë unanime ka vendosur për hapjen e këtij procesi dhe anëtarësimeve.

?Ka nisur riorganizimi i të gjitha strukturave të forumit në të gjitha qytetet e vendit. Jemi përballur me policinë e Edi Ramës dhe kemi bërë shumë sakrifica, sot si forumi më i madh kemi vendosur çeljen e procesit zgjedhor, unë do të qëndroj deri në datën e Kuvendit të forumit rinor të PD.

Vendimi është marrë sot me të njëjtën procedurë, dhe ju njoftoj se në 2015 kam gjetur dosjen e plotë të aplikimit tim I firmosur nga Gerti Bogdani, pra autoriteti i vetëm që cel zgjedhjet është titullari.

Po ia lë në mirëbesim të gjithë autoritetit, sekretarit të kryesisë që të menaxhojë procesin zgjedhor.

Kryesia në mënyrë unanime vendosi hapjen e procesit zgjedhor dhe atë të anëtarësimeve. 15 nëntor deri ne 20 gusht, mbyllen anëtarësimet e reja me të drejtë vote. Do ta cojmë këtë proces përpara. Ftoj të rinjtë të bëhen pjesë e forumit rinor. Kemi mundësinë ta çojmë përpara?, ka thënë Belind Këlliçi./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga