LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Demokratët denigrojnë Bashën/ “Tradhtar, shite partinë tek Rama”

12 Nëntor 2021, 19:11, Politikë CNA
Demokratët denigrojnë Bashën/ “Tradhtar, shite partinë

Kreu i PD, Lulzim Basha, në një intervistë për News 24 nuk e kurseu mosmirënjohjen ndaj liderit historik, Berisha, duke shprehur se fitimi i zgjedhjeve të 2011-ës kundër Ramës, ishte atribut i vendimit të tij, për të larguar Berishën nga fushata për Tiranën.

Kjo intervistë e tij është pasqyruar edhe në faqen zyrtare të Partisë Demokratike në rrjetin social facebook, intervistë e cila është pritur me një lum komentesh ofenduese e denigruese kundrejt tij.

Komentuesit e cilësojnë Bashën si tradhtar, i cili ia ka shitur opozitën kryeministrit Rama dhe se nuk duhet të qëndrojë më në krye të PD-së. Ata bëjnë thirrje që ai të hyjë në garë me liderin historik, Berisha dhe se demokratët të vendosin se kë duan në krye.

“O lulush o lulosh more fund ti gjenerali do ta mar parti demokratike zoti Berisha ai e negjalli demokracin se esh burr Jo frikacak o si Ty o lulush po’ bej doreqe sa me par ti”, shkruan një komentues./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga