LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkarkimi i nënkryetarit të Bashkisë Durrës/ Paloka: SPAK ende nuk ka reaguar

11 Nëntor 2021, 14:43, Politikë CNA
Shkarkimi i nënkryetarit të Bashkisë Durrës/ Paloka: SPAK

Shkarkimi i Arbër Brahos nga posti i nënkryetarit të Bashkisë së Durrësit ka sjellë reagimin e drejtuesit politik të PD në këtë qark Edi Paloka.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Pakola shkruan se SPAK ende nuk ka dalë me një reagim zyrtar për abuzimet që janë kryer në këtë bashki.

Postimi i plotë:

Nënkryetari socialist i bashkisë Durrës ( i shkarkuar dje) ndër denoncimet e tjera që ka bërë, ka deklaruar hapur se ?rilindja? me Dakon në krye , ne zgjedhjet e fundit blenë vota me shumicë në Durrës, duke përdorur dhe pushtetin!

? Kjo u pa tek zgjedhjet e fundit. Të arrish të blesh, të jesh në pushtet e të blesh vota e të dalësh prapë skandal ne zgjedhje??-thote Braho ne emision televiziv tek Syri Tv

Për këtë akuzë dhe të tjera ( pra për blerje votash dhe përdorim të pushtetit në zgjedhje) ka një padi timen, në emër të PD, në SPAK që prej marsit 2021.

Tani vjen kjo akuze direkte nga një funksionar i lartë i PS për të njëjtën çeshtje. Çfarë ndodh ? Asnjë reagim nga SPAK nuk ka ende. Arrestohen e ndalohen gjashtë persona nga bashkia Durrës me urdhër të SPAK, për abuzim në blerjen e një shkalle për zjarrefikës, po për këtë krim të rëndë zgjedhor heshtje e plotë. Heshtje që nga marsi për padinë time . Heshtje dhe tani.

Ky është SPAK që në i kërkojmë të bejë vettingun e politikanëve !!!

E për të qenë edhe më e plotë tallja dhe cinizmi; une nesër kam seancën e rradhës të një gjyqi , ku jam i paditur për shpifje nga zëvendës kryehajduti i zgjedhjeve në Durrës, Çela i Ramës./CNA.al

Lajmet e fundit nga