LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Me kë tallen ata?/ Ish-ministri i Ramës i trembet Kuvendit të PD

11 Nëntor 2021, 14:16, Politikë CNA
Me kë tallen ata?/ Ish-ministri i Ramës i trembet Kuvendit të PD

Thirrja e Kuvendi Kombëtar të PD, nga demokratët, ka përhapur panik tek Lulzim Basha dhe të tijtë. Basha ka nxjerrë sërish sot në sulm, ish-Ministrin e  Ramës, Gazment Bardhin.

Sipas Bardhit, firmat e mbledhura nuk duhet të ishin dorëzuar tek kasaforta e Palokës.

?Ne tani do të na duhet të hymë te kasaforta e zotit Paloka për të parë a janë apo s?janë firmat.

Madje sot na thonë firmat do të verifikohen. Me kë tallen? Apo do verifikojnë firmat e njëri-tjetrit. Kjo parti është institucion dhe do të duhet të respektohet si institucion. Demokratët nuk ia kanë borxh askujt këtë.

Unë nuk kam ndërmend ta kthej këtë çështje në çështje epitetesh. Di të them një gjë që peng është ai që ka diçka për të fshehur për të dhënë apo për të marrë. Nuk kam dhënë nuk kam marrë kurrë asgjë asnjëherë. Jam i hapur ndaj cilitdo që bën akuza të tilla të tregojë provat. Berisha ka shkuar në gjyq për një çështje.

Ka dy muaj që akuzon lidershipin e partisë duke thënë se jemi peng të Edi Ramës. Historinë me pengje e pengmarrje duhet t?i bëjnë me seriozitet pasi po i thërrasin demokratëve dhe nuk është e lehtë. Nuk mund të vendosim hallet e demorkatëve me hallet personale. Nuk mund të mbyllësh Kuvendit Kombëtar në kasafortë. Nuk tallesh dot me demokratët dhe sakrificën e tyre?, ka thënë Bardhi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga