LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbledhja e firmave/ Hoxha: Formularët nuk janë në kasafortë, PD duhet të dalë nga llumi

11 Nëntor 2021, 15:10, Politikë CNA
Mbledhja e firmave/ Hoxha: Formularët nuk janë në kasafortë,

Ish nënkryetari i FRPD Lisandër Hoxha teksa foli për mbledhjen e 4200 firmave të anëtarëve të PD, ftoi Lulzim Bashën dhe Gazmend Bardhin që të kontrollojnë vërtetësinë e tyre.

I ftuar në emisionin Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja, Hoxha tha se PD duhet të shpëtoj nga llumi, ndërsa theksoi se shumica e anëtarëve nuk janë mobilizuar nga Sali Berisha, por nga pakënaqësia ndaj Lulzim Bashës.

?Nëse ka dyshime, Lul Basha tek zyra e Palokës jo në kasafortë të shkojnë dhe ti kontrollojnë.

Ajde në Kuvendin Kombëtar nëse ke shumicën e mbështetësve. Një organ më i lartë nuk i merr leje një organi më të ulët. Bardhi bashkë me statutin të vijnë të kontrollojnë formularët.

PD duhet ta shpëtojmë nga llumi që është futur. Nuk ka mobilizuar Sali Berisha gjithë këta njerëz. Janë të mërzitur me Lulzim Bashën. Sali Berishën e ndjekin më shumë njerëz se ccfarë na ndjekinh ne. Ky njeriu ka më shumë forcë për të mbledhur më shumë?, tha Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga