LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situata e COVID-19 në Kosovë/ Një viktimë dhe 21 të infektuar në 24 orët e fundit

3 Nëntor 2021, 14:13, Kosova & Bota CNA
Situata e COVID-19 në Kosovë/ Një viktimë dhe 21 të

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 atje.

Në njoftimin zyrtar, thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 21 raste të reja të prekur nga COVID-19, dhe një viktimë.

Sa i përket të shëruarve ato janë 16, ndërsa numri i rasteve aktive është 445.

?Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.639 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë

1.572.626 doza të vaksinës.

Deri më sot 733.108 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.893 testime, 21 qytetarë kanë rezultuar pozitiv në COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes

Sot janë shëruar 16 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.386. Në total numri i rasteve aktive është 445.

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!?-thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë të Kosovës./CNA.al

Lajmet e fundit nga