LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO- Tronditëse/ Familja afgane shet vajzën e mitur si nuse tek një 55 vjeçar

2 Nëntor 2021, 12:55, Kosova & Bota CNA
VIDEO- Tronditëse/ Familja afgane shet vajzën e mitur si nuse tek

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Afganistan. Një vajzë 9 vjeçare është shitur nga familja e saj afgane tek një 55 vjeçar. Familja e vajzës tregon se ajo është shitur për të shkuar si nuse në 55 vjeçari.

Në lidhje me ngjarjen tronditëse e mitura Parëana Malik është shprehur se familja e saj ndihet e detyruar që ta shesë atë tek 55 vjeçari të cilin 9- vjeçarja e sheh si një “plak të trashë”.

Nder të tjera e mitura tregon se ka frikë se ai do e rrahë dhe do e detyrojë të bëjë punë në shtëpisa e tij.

Nga ana tjetër kanë folur edhe pridërit e vajzës të cilët shprehen se nuk kanë zgjidhje tjetër.

Mësohet se familja e 9 vjeçares kanë jëtuar në një provincë në kamp dhe kanë mbijetuar nga ndihma humanitare dhe puna e varfër duke fituar disa dollarë në ditë.

Kujtojmë se sitiuata është bërë akomamë e vështirë që kur talebanët morën pushtetin në Afganistan më 15 gusht./CNA.al

Lajmet e fundit nga