LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zoran Zaev jep dorëheqjen/ Bie qeveria në RMV

31 Tetor 2021, 21:36, Kosova & Bota CNA
Zoran Zaev jep dorëheqjen/ Bie qeveria në RMV

Dorëheqja e tij është nga detyra e kryeministrit si dhe nga posti i kryetarit të LSDM-së.

Vendim ka ardhur pasi rezultati paraprak i raundit të dytë i jep fitore VMRO-DPMNE.

Kryetari i LSDM-së dhe kryeministri i vendit, Zoran Zaev në konferencë për shtyp uroi kundërshtarët politik në këto zgjedhje.

?Jap dorëheqje nga pozita e kryeministrit dhe nga pozita e kryetarit të LSDM-së?, tha Zaev duke shtuar se ai personalisht merr përgjegjësi për humbjen në zgjedhje./CNA.al

Lajmet e fundit nga