LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas kërcënimit/ Albin Kurti në konferencë për shtyp

28 Tetor 2021, 06:39, Kosova & Bota CNA
Pas kërcënimit/ Albin Kurti në konferencë për shtyp

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do dalë në një konferencë për shtyp.

Shfaqje e tij para publikut, vjen disa orë pas kërcënimit.

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar në këtë konferencë, Kurti  do të shoqërohet  nga Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati,

Ata thuhet se do të flasin për operacionalizimin e masës 2.1-Subvencionimi i Kredive Investive ? dhe masës 2.4 ? Mbështetje e eksportit- të Pakos së Ringjalljes Ekonomike.

?Kryeministri Albin Kurti, bashkë me Ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, mbajnë konferencë për media, në lidhje me operacionalizimin e masës 2.1-Subvencionimi i Kredive Investive ? dhe masës 2.4 ? Mbështetje e eksportit- të Pakos së Ringjalljes Ekonomike?, thuhet në njoftim.

Konferenca do të mbahet në orën 10:00 ku me siguri Kurti do të pyetet edhe për kërcënimin që ka marrë dje, ku ishin vëne 35 mijë euro për kokën e tij./CNA.al

Lajmet e fundit nga