LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërcënohet kryeministri Albin Kurti/ Forcat e sigurisë rrethojnë shtëpinë

27 Tetor 2021, 20:06, Kosova & Bota CNA
Kërcënohet kryeministri Albin Kurti/ Forcat e sigurisë

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu ka deklaruar se kryeministri Albin Kurti është kërcënuar, gjë që ka çaur edhe në marrjen menjëherë të masave për sigurinë e tij.

?Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye, si masë e kujdesit të shtuar, është rritur edhe niveli i tij i sigurisë?, ka thënë Kryeziu.

Ai më tej ka theksuar se institucionet e hetuesisë dhe sigurisë tashmë janë duke bërë punën e tyre dhe se në bazë të vlerësimeve do të ndërmerren masat e nevojshme.

Ende nuk bëhet me dije se për çfarë kërcënimi flitet dhe identiteti i personave që kanë vënë në rrezik kryeministrin e Kosovës./CNA.al

Lajmet e fundit nga