LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E shtruar prej disa ditësh në spital/ Covid i merr jetën vajzës 17-vjeçare

28 Tetor 2021, 14:21, Kosova & Bota CNA
E shtruar prej disa ditësh në spital/ Covid i merr jetën

COVID-19 i ka marrë jetën sot një vajze 17-vjeçare në Maqedoninë e Veriut.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 17-vjeçarja ka pasur sëmundje tjera shoqëruese, ndër ta edhe Diabetes Melitus Type 1.

?Pacientja është trajtuar në mënyrë multidisiplinare për shkak të komplikimeve të zhvilluara. Gjatë ditës së djeshme, parametrat vitale të pacientes janë përkeqësuar ndjeshëm, gjë që ka sjellë edhe insuficiencë kardiake. Pavarësisht të gjitha masave të marra diagnostike, terapeutike dhe reanimative, pacienti ka ndërruar jetë sot në orët e para të mëngjesit?, thuhet mes tjerash nga Ministria e Shëndetësisë.

Lajmet e fundit nga