LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Erdogan i sëmurë/ Përdor këpucë speciale për të mos u rrëzuar

2 Nëntor 2021, 12:37, Kosova & Bota CNA
Erdogan i sëmurë/ Përdor këpucë speciale për

Prej shumë kohësh kanë nisur aludimet se gjendja shëndetësore e Presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan është e rënduar.

Ka zëra që thonë se Erdogan vuan nga kanceri i zorrës së trashë dhe se ai mund ta ketë të pamundur të vijojë të jetë në drejtim të Turqisë, deri në zgjedhjet e ardhshme të vitit 2023. Deri më tani asnjë nga këto aludime nuk është konfirmuar nga autoritetet turke, por vetëm një ditë më parë, një video e Erdogan i cili mezi ecte, ka bërë xhiron në rrjet.

Ai është parë duke lëvizur me vështirësi dhe duke tërhequr zvarrë këmbët e tij, teksa dukej  se mbante këpucë speciale, të cilat ndihmojnë për të mos humbur ekuilibrin./CNA.al

Lajmet e fundit nga