LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Videoja që po bën xhiron e botës/ Biden dremit gjatë Konferencës së Klimës në Skoci

1 Nëntor 2021, 17:38, Kosova & Bota CNA
Videoja që po bën xhiron e botës/ Biden dremit gjatë

Mediat sociale kanë shpërthyer gjatë ditës së sotme, pas një video që ka bërë xhiron në rrjet, ku presidenti i SHBA-ve, Joe Biden shfaqej në një moment duke dremitur gjatë fjalimeve të hapjes në  Konferencën e Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike 2021.

78-vjeçari Biden, i cili paralajmëroi pjesëtarët e shërbimit ushtarak këtë verë se zyrtarët e lartë të Pentagonit e konsiderojnë ndryshimin e klimës si ?kërcënimin më të madh? për sigurinë kombëtare të Amerikës në vitet e ardhshme , shihet në video duke dremitur. Videoja u shpërnda nga gazetari i Washington Post, Zach Purser Brown. “Biden duket dremitur gjatë fjalimeve hapëse të COP26,” shkroi Purser Brown në përshkrimin videos.

Biden u pa duke fërkuar sytë dhe videoja u bë shpejt virale, dhe ka patur shumë reagime nga ndjekësit në rrjetet sociale.

Ish-presidenti Trump i është referuar prej kohësh rivalit të tij politik si “Sleepy Joe” (Joe gjumash) dhe videoja me sa duket nuk do ta ndihmojë që ky pseudonim të largohet./ CNA.al

 

Biden appears to fall asleep during COP26 opening speeches pic.twitter.com/az8NZTWanI

? Zach Purser Brown (@zachjourno) November 1, 2021

Lajmet e fundit nga