LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

5 gjërat që duhet të keni parasysh nëse vishni pantallona me bel të lartë

1 Nëntor 2021, 16:32, Lifestyle CNA
5 gjërat që duhet të keni parasysh nëse vishni pantallona me

Ju mund të keni vënë re se në modë, gjithçka kthehet përsëri. Sot, ne mund të shohim se tendencat e viteve ’80 dhe ’90 janë kthyer në stil. Një nga veshjet që është rikthyer në modë janë pantallonat me bel të lartë. Ky stil ndihmon për të theksuar siluetën dhe zgjatjen e këmbëve. Por duhet të kemi parasysh prerjen dhe lartësinë e saj kur e kombinojmë me veshje të tjera.

Vishni veshje më të shkurtra sipër.

Mënyra ideale për të veshur këtë veshje është të vësh në pah belin. Veshjet e shkurtra kombinohen mirë me pantallonat me bel të lartë sepse ju lejojnë të tregoni belin. Mos e fshihni me rroba të gjata apo të gjera.

Kombinojini me pulovra crop-top.

Ju gjithashtu mund të vishni pulovra të shkurtra me mëngë të shkurtra ose të gjata, në varësi të stilit që ju pëlqen më shumë.

Lidhni bluzat nyjë.

Nëse dëshironi të vishni një bluzë të madhe, lidhni një nyjë në bel. Kjo mund të jetë në pjesën e përparme ose të pasme. Nëse është një bluzë e gjatë me kopsa, kopsojeni deri  në butonin e parë të pantallonave dhe rrotulloni 2 anët e veshjes për t’i lidhur ato me nyjë.

Fusni veshjen e sipërme në pantallona.

Nëse e kombinoni look-un tuaj me veshje të gjata ose të mëdha, sigurohuni që  t’i fusni në pantallona. Mund ta fusni këmishën ose bluzën në tërësi, ose vetëm pjesën e përparme të këmishës për të ekspozuar butonin e parë të pantallonave ose brezin e belit.

Zgjidhni madhësinë e duhur.

Pantallonat shumë të ngushta ose me bel të shkurtër nuk do të bëjnë të dukeni bukur, ndja është e nevojshme që ti shtoni një masë belit tuaj kur blini një bluzë apo pantallona. Sigurohuni që t’ju përshtaten mirë dhe merrni parasysh kur i kombinoni me aksesorë të tjerë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga