LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ngrijnë” monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 28 tetor 2021

28 Tetor 2021, 05:12, Ekonomi CNA
“Ngrijnë” monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 28 tetor

Kursi i këmbimit valutor edhe sot vjen pa ndryshime.

Një dollar sot blihet me 102.8 Lekë dhe shitet me 107.8 Lekë.

Euro blihet me 120.8 Lekë dhe shitet me 125.8 Lekë.

Paundi britanik blihet me 141.8 Lekë dhe shitet me 146.8 Lekë.

Franga zviceriane blihet me 111.5 Lekë dhe shitet me 116.5 Lekë.

Ndërsa Dollari kanadez blihet me 82.1 Lekë dhe shitet me  87.1 Lekë./CNA.al

Lajmet e fundit nga