LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këmbimi valutor/ Mësoni, me sa mund t’i këmbeni sot monedhat e huaja

27 Tetor 2021, 06:16, Ekonomi CNA
Këmbimi valutor/ Mësoni, me sa mund t’i këmbeni sot

Tregu valutor është një nga tregjet përbërës të tregut ndërkombëtarë dhe realizohet nëpërmjet këmbimit të të mirave me ndërmjetësimin e parasë.

Kursi i këmbimit përcaktohet nga kërkesa dhe oferta për atë valutë që po këmbehet.

Në vendin tonë, një dollar sot këmbehet me 102.8 Lekë në blerje dhe 107.8 Lekë në shitje.

Euro, sot blihet 120.8 Lekë dhe shitet me 125.8 Lekë.

Paundi britanik blihet me 142 Lekë dhe shitet me 147 Lekë.

Franga zviceriane blihet me 111.5 Lekë dhe shitet me 116.5 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 82.1 Lekë dhe shitet me 87.1 Lekë./CNA.al

Lajmet e fundit nga