LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“3 kontrata korruptive, me vlerë 400 milion euro”/ Tabaku drejton gishtin nga Mirel Mërtiri dhe Klodian Zoti

23 Tetor 2021, 07:26, Ekonomi CNA

Nënkryetarja e PD-së, Jorida Tabaku, ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Edi Rama, pas deklaratave të djeshme në takimin me kryebashkiakët për pastrimin e qyteteve.

Sipas Tabakut, një kryeministër që drejton një shtet të kapur shndërrohet në mburojën politike të atyre që e mbajnë në pushtet.

Deputetja demokrate, është ndalur edhe tek inceneratorët, duke folur me shifra dhe emra për afera korruptive.

Sipas Rama ka djegur ligjet dhe Kushtetutën duke ia ofruar në pjatë të florinjtë 400 mln euro përmes 3 kontratave korruptive Klodian Mirel Mërtirit të inceneratorëve.

?U dogjën plehrat në Fier, Durrës e Kavajë për të furnizuar me kontrata të majme pronarin e Inceneratorëve. U mbuluan qytetet e mëdha të Shqipërisë nga tymi plehrave. U rritën tarifat e pastrimit në Tiranë, Durrës, Kavajë e Shijak.

Dje doli përsëri dhe deklaroi që do të rrisë përsëri tarifat e pastrimit, që t’i çojë para inceneratorëve.

Prandaj i njëjti person dogji ligjet dhe kushtëtutën duke ia ofruar në pjatë të florinjtë 400 mln euro përmes 3 kontratave korruptive Klodian Mirel Mërtirit të inceneratorëve.


Aq frikë saqë vonon dhe ngritjen e Komisionit Hetimor të inceneratorëve me lloj-lloj pretekstesh?, ka shkruar Tabaku në rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga