LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Leku nuk “lëkundet” përballë monedhave të huaja/ Kursi i këmbimit, 23 Tetor 2021

23 Tetor 2021, 05:57, Ekonomi CNA

Sot në vendin tonë, sipas Credins Bank, një Dollar Amerikan blihet me 102.5 Lekë dhe shitet me 107.5 Lekë, pa ndryshuar në krahasim me një ditë më parë

Edhe Monedha e eurozonës, nuk ka shënuar lëvizje,  sot blihet me 120.5 Lekë dhe shitet me 125.5 lekë.

Paundi britanik, ka regjistruar, krahasuar me një ditë më parë. Sot  blihet me 141.6  Lekë nga 141.7 Lekë që ishte dje dhe shitet me 146.6 Lekë nga 146.7 Lekë, q ëishte një ditë më parë.

Franga zviceriane ka një rritje të lehtë përkundrejt Lekut. Sot blihet me 111.5 Lekë, një ditë më parë blihej me 111.1 Lekë dhe shitet 116.5 Lekë, ndërsa një ditë me parë me 116.1 Lekë./CNA.al

Lajmet e fundit nga