LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro mbetet në vend rritet Dollari dhe Paundi/ Kursi i këmbimit, 21 Tetor 2021

21 Tetor 2021, 06:05, Ekonomi CNA

Kursi i këmbimit, na njeh me të rejat nga tregu valutor.

Sot në vendin tonë, sipas Credins Bank, një Dollar Amerikan blihet me 102.5 Lekë dhe shitet me 107.5 Lekë, duke shënuar një rënie në krahasim me një ditë më parë, kur blihej  102.4 Lekë dhe shitej me 107.4 Lekë

Euro sot blihet me 120.5 Lekë dhe shitet me 125.5 lekë, njësoj si një ditë më parë, pra nuk ka regjistruar asnjë lëvizje.

Për të vijuar më tej më Paundin britanik, i cili sot blihet me 141.5 Lekë dhe shitet me 146.5 Lekë.

Ashtu si Dollari amerikan edhe Paundi britanik ka regjistruar një rritje të lehtë krahasuar me një ditë më parë, kur blihej me 141.2 Lekë dhe shitej me 146.2 Lekë.

Franga zviceriane, ka një rënie sot në kursin e këmbimit.

Sot blihet me 110.6 Lekë dhe shitet me 115.6 Lekë, ndërs anjë ditë më parë, blihej me 110.9 Lekë dhe shitet me 115.9 Lekë.

Më poshtë po sjellim kursin e këmbimit për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Lajmet e fundit nga