LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Euro, Dollari, Paundi bien brenda 24 orëve/ Njihuni me kursin e këmbimit, 20 Tetor 2021

20 Tetor 2021, 06:22, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja kanë shënuar një rënie pikiatë brenda 24 orëve.

Një dollar amerikan sot blihet  me 102.4 Lekë dhe shitet me 107.4 Lekë, ndërsa një ditë më parë blihej me 103.1 Lekë dhe shitej  me 108.1 Lekë.

Euro blihet me 120.5 Lekë dhe shitet me 125.5 Lekë, ndryshe nga një ditë më parë kur blihej me 120.8 Lekë dhe shitej me 125.8 Lekë.

Paundi britanik sot blihet me 141.2 Lekë dhe shitet me 146.2 Lekë, duke shënuar rënie në krahasim me një ditë më parë kur blihej me 141.8 lekë dhe shitej me 146.8 lekë.

Ndërsa Franga zviceriane, blihet me 110.9 Lekë dhe shitet me 115.9 Lekë, duke mo regjistruar luhatje me një ditë më parë, kur blihej me 110.9 lekë dhe shitej me 115.9 lekë.

Lajmet e fundit nga