LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Monedhat e huaja përballë Lekut/ Këmbimi valutor, 25 Tetor 2021

25 Tetor 2021, 06:25, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja përballë Lekut/ Këmbimi valutor, 25 Tetor 2021

Javën që lamë pas monedhat e huaja, kanë qenë të qëndrueshme përballë Lekut.

Lëvizjet kanë qenë thuajse të papërfillshme.

Ndërsa, sot java në tregun valutor nis me këmbimin e Dollarit, 102.5 Lekë në blerje dhe 107.5 Lekë në shitje.

Euro blihet me 120.5 Lekë dhe shitet me 125.5 Lekë. Paundi britanik blihet me 141.6 Lekë dhe shitet dhe 146.6 Lekë.

Ndërsa Franga zvicveriane, sot blihet me 111.5 Lekë dhe shitet me 116.5 Lekë./CNA.al

Lajmet e fundit nga