LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këmbimi valutor/ Euro dhe dollari pësojnë një ulje të lehtë

24 Tetor 2021, 06:32, Ekonomi CNA
Këmbimi valutor/ Euro dhe dollari pësojnë një ulje të

Monedhat e huaja sot kanë shënuar një ulje të lehtë kundrejt Lekut.

Sipas të dhënave të Credins Bank, një dollar sot blihet USD 102.5 lekë dhe shitet me 107.5 lekë.

Edhe monedha europiane ka një rritje të lehtë. Sot mund ta blini 120.5 lekë dhe mund ta shisni me 125.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 141.6 lekë dhe shitet me 146.6 lekë.

Franga zviceriane sot blihet me 111.5 lekë dhe shitet me  116.5 lekë.

Më poshtë po sjellim tabelën e kmbimit valuator për ditën e sotme, 24 Tetor 2021./CNA.al

Lajmet e fundit nga