LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha i jep mesazhin Bashës: Ik andej nga erdhe, dorëzo mandatin

21 Shtator 2021, 17:24, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha i është drejtuar me tone mjaft të forta, kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Gjatë fjalës së tij në takimin me demokratët e Fierit, Berisha i ka drejtuar një mesazh të fortë Lulzim Bashës, duke iu drejtuar me fjalët ?Ik andej nga erdhe, dorëzo mandatin?.

cna lajme politikeGjithashtu ai iu drejtua me mesazhe të forta demokratëve, ndërsa theksoi ?Mos pranoni shkelmimin e PD-së, nga Edi Rama dhe Lulzim Basha?.

Ndërsa duke u ndalur në vendimin e Bashës, për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar, Berisha e quajti një akt pabesie.

?Basha bëri një akt amoral.

Amerika vlerëson pabesinë? Nuk e vlerëson kurrë. Por le ta vlerësojë kush të dojë. Ne jemi komb i besës?-tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga