LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Humbje e pazëvendësueshme”/ Meta: Sherif Merdani iku duke lënë pas shumë dhimbje

29 Gusht 2021, 18:26, Kulturë CNA
“Humbje e pazëvendësueshme”/ Meta: Sherif Merdani iku duke

Presidenti Ilir Meta ka ndarë mesazhe ngushëllimi për humbjen e artistit të shquar Sherif Merdani.

Meta shkruan se ai kaloi një kalvar të gjatë vuajtjesh pse guxoi të jepte një dritë shprese, nëpërmjet artit, në periudhën më të errët për vendin.

?Këngëtari i lirisë, Sherif Merdani u nda sot prej nesh duke lënë pas shumë dhembje.

I burgosur politik, së bashku me të tjerë artistë të mëdhenj pas Festivalit të 11-të të muzikës së lehtë shqiptare, ai kaloi një kalvar të gjatë vuajtjesh pse guxoi të jepte një dritë shprese, nëpërmjet artit, në periudhën më të errët për vendin.

Ngushëllime familjes dhe komunitetit të artistëve për këtë humbje të pazëvendësueshme!

I paharruar kujtimi i Sherif Merdanit!

“…Dhe me diellin çdo mëngjes, po, po,

‘Let it be’, kam për të kënduar”.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga