LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përditësimi i WhatsApp/ Ndryshimi i shumëpritur nga përdoruesit

4 Qershor 2021, 11:18, Tech CNA
Përditësimi i WhatsApp/ Ndryshimi i shumëpritur nga

WhatsApp do të marrë një azhurnim të madh që do t’ju lejojë të përdorni aplikacionin në pajisje të shumta.

Deri tani, përdoruesit e WhatsApp janë bllokuar për të hyrë në mesazhe në një pajisje të vetme.

Dhe nëse keni dashur të ndërroni telefona me aplikacionin WhatsApp, do të duhet ta braktisni atë plotësisht në pajisjen tuaj tjetër.

Përdoruesit kanë vite që kërkojnë që WhatsApp të funksionojë në më shumë se një kompjuter. Dhe tani duke folur me blogun legjendar të WhatsApp WABetaInfo , shefi i Facebook Mark Zuckerberg dhe shefi i WhatsApp Will Cathcart kanë konfirmuar se një ndryshim i madh po vjen. I pyetur nëse do të shtohej mbështetja me shumë pajisje, Mark Zuckerberg tha: “Edhe kjo do të vijë!”

Ai vazhdoi: ?Ka qenë një sfidë e madhe teknike që të gjitha mesazhet dhe përmbajtja juaj të sinkronizohen si duhet nëpër pajisje./ CNA.al

Lajmet e fundit nga