LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Snapchat një aplikacion i suksesshëm/ Arrin 500 milionë përdorues aktivë në muaj

24 Maj 2021, 20:46, Tech CNA
Snapchat një aplikacion i suksesshëm/ Arrin 500 milionë

Snap tha të enjten se aplikacioni i saj i mediave sociale Snapchat ka arritur 500 milionë përdorues aktivë në muaj.

Ky është një moment historik i rëndësishëm për Snap, një kompani që refuzoi ofertat e blerjes prej miliarda dollarësh nga Facebook përpara se të dilte në publik në 2017 dhe i mbijetoi një ridizenjimi të fatit të keq në 2018 që përdoruesit e saj e urrenin .

Snap kurrë nuk kishte publikuar shifra të përdoruesve aktivë mujorë para të enjtes. Përkundrazi, kompania ishte përqendruar gjithmonë në bazën e saj të përditshme të përdoruesve, e cila arriti në 280 milion në Prill . Kjo është 22% në krahasim me një vit më parë.

Për të qenë të sigurt, 500 milion përdorues të kompanisë në muaj janë vetëm një pjesë e 2.85 miliardë që hapin Facebook çdo muaj.

Ky moment historik u njoftua të Enjten në Samitin e Partnerëve të Snap-it të 2021 të kompanisë, ku gjithashtu ndau një numër karakteristikash të reja të realitetit të shtuar që mund të ndihmojnë kompaninë të fitojë monetare nga 500 milion përdorues të bazës mujore./ CNA.al

Lajmet e fundit nga