LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Karakteristikat e reja të WhatsApp në 2021/ Fotot “vetë-shkatërruese” dhe “Instagram Reels”

9 Maj 2021, 12:27, Tech CNA

WhatsApp është një nga aplikacionet më të njohura të mesazheve në botë dhe mund të ketë karakteristika edhe më emocionuese. Ne kemi përmbledhur disa nga tiparet më të mira të përfolura që mund të vijnë në WhatsApp në 2021.

Instagram Reels në WhatsApp

Thashethemet kanë sugjeruar që WhatsApp mund të marrë një seksion të tërë kushtuar Instagram Reels.

Facebook tani zotëron Instagram dhe WhatsApp kështu që një bashkim nuk është i vështirë.Ekspertët e WhatsApp, WABetaIno, postuan në Twitter në lidhje me funksionin në mars të këtij viti.

Reels është në thelb përgjigjja e Instagram për videot e TikTok dhe përfshin krijuesit e përmbajtjeve që bëjnë klipe të shkurtra të tyre duke bërë një larmi aktivitetesh.

Fotografi vetëshkatërruese të WhatsApp

WhatsApp thuhet se është në procesin e testimit të një loje “vetëshkatërruese” të fotove dhe videove, e ngjashme me rivalin e saj Snapchat. Karakteristika u vërejt në versionin e ri beta të WhatsApp për Android.

Ekspertët e WhatsApp, WABetaInfo shkroi në Twitter: “WhatsApp po punon për të prezantuar media vetë-shkatërruese me një përshkrim zyrtar, të disponueshëm në një azhurnim të ardhshëm!”Karakteristika do t’i kënaqë përdoruesit e WhatsApp të cilët dëshirojnë edhe më shumë privatësi por nuk mendohet se WhatsApp do të prezantojë një veçori të zbulimit të ekranit.

Mbështetje me shumë pajisje WhatsApp

Shumë tifozë të WhatsApp kanë kërkuar aftësinë për të përdorur WhatsApp në pajisje të shumta në të njëjtën kohë.Për shembull, mund ta keni në telefonin tuaj personal, telefonin tuaj të punës dhe laptopin tuaj.Disa përdorues të Android WhatsApp beta kanë vërejtur një tipar ‘sinkronizimi me një pajisje tjetër’ dhe mendojnë se platforma më në fund mund të jetë duke punuar në mbështetjen me shumë pajisje që ne të gjithë dëshirojmë.Vlen të përmendet se jo të gjitha tiparet e testuara në beta e çojnë atë në rrjedhën zyrtare WhatsApp./ CNA.al

Lajmet e fundit nga