LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Twitter “imiton” Facebook/ Vjen me ndryshimin e pëlqyer nga përdoruesit

1 Qershor 2021, 17:40, Tech CNA

Twitter mund të bëjë një nga ndryshimet më të mëdha në faqen e tij me reagime emoji në stilin Facebook për statuset.

Rrjeti social po punon për pesë reagime të mundshme ndaj tëeet-eve – ‘Pëlqime’, ‘Gëzim’, ‘I menduar’, ‘I mërzitur’ dhe ‘Qeshje’ – për të plotësuar aftësinë ekzistuese të retweet-it, sipas studiuesit të aplikacioneve me bazë në Hong Kong dhe informueses Jane Manchun Ëong.

Aktualisht, përdoruesit e Twitter janë në gjendje të klikojnë vetëm në ikonën e zemrës për të “pëlqyer” dhe për të treguar miratimin e tyre të një cicërimi, si dhe duke klikuar në retëeet.

Wong postoi në Twitter një pamje të ekranit se si mund të duken pesë opsionet, megjithëse tre paraqesin të njëjtin emoji të zemrës së kuqe, duke sugjeruar që vetë emoji ende nuk janë finalizuar.

Në përgjigje të një kërkese për koment, një zëdhënës i Twitter tha për MailOnline: ‘Ne gjithmonë jemi duke eksploruar mënyra shtesë për njerëzit që të shprehen në bisedat që ndodhin në Twitter.’

Twitter, i cili tenton të jetë shumë i ngushtë për çdo tipar të ardhshëm në zhvillim, nuk do ta konfirmonte ose mohonte ndryshimin./ CNA.al   

Lajmet e fundit nga