LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Modelet e reja të MacBook Pro/ Muajin e ardhshëm vijnë në WWDC 2021

26 Maj 2021, 11:53, Tech CNA
Modelet e reja të MacBook Pro/ Muajin e ardhshëm vijnë në

Apple kohët e fundit njoftoi se ngjarja e saj kryesore WWDC 2021 do të zhvillohet më 7 qershor, dhe tani duket sikur MacBook Pro i ri me një procesor të ri nga Apple Silicon do të lansohet në WWDC.

Lajmi vjen nga Jon Prosser i cili zbuloi në një cicërimë se Apple po planifikon të lansojë serinë e re të laptopëve MacBook Pro në konferencën e tyre botërore për zhvilluesit.

Apple pritet të prezantojë një procesor të ri më të fuqishëm, përkatësisht Apple Silcon me procesorin e ri MacBook, procesori mund të jetë një procesor i ri Apple M2 të cilin gjithashtu presim ta shohim në Apple iMac me dimension më të madh.

MacBook i ri gjithashtu thuhet se do të përdorë një ekran Mini LED dhe pajisja thuhet se do të ketë korniza më të holla. Do të jetë interesante të shohim saktësisht se çfarë ka planifikuar Apple për modelet e tyre të reja Pro.

Apple M1 i cili është i disponueshëm në MacBook Air, iMac dhe Mac Mini vjen me një performancë mbresëlënëse./ CNA.al

Lajmet e fundit nga