LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Termat e rinj për përdoruesit / WhatsApp tërheq vendimin

31 Maj 2021, 13:18, Tech CNA
Termat e rinj për përdoruesit / WhatsApp tërheq vendimin

Afati i fundit për të pranuar politikat e reja të WhatsApp ishte 15 maj. Kompania u shpreh se përdoruesit do të kishin akoma një shans për të pranuar kushtet e reja, por do të humbnin ngadalë aksesin në disa veçori nëse nuk e pranonin.

Fillimisht thuhej se përkujtesat do të bëhen këmbëngulëse dhe vështirë të injorohen.

Sidoqoftë, në faqen e saj të internetit ata kanë deklaruar se përdoruesit nuk do të kufizohen.

“Ne aktualisht nuk kemi plane që këto alarme rikujtuese të bëhen këmbëngulëse dhe të kufizojnë funksionalitetin e aplikacionit?, shkruhet në postim./ CNA.al

Lajmet e fundit nga