LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Twitter prezanton formatin e ri të reklamave, Fleets

2 Qershor 2021, 14:56, Tech CNA
Twitter prezanton formatin e ri të reklamave, Fleets

Twitter njoftoi të martën se do të lansojë një tipar të ri për zhdukjen e reklamave në një përpjekje për të krijuar burime të reja të të ardhurave dhe për të konkurruar më mirë me platforma rivale si Snapchat dhe Instagram.

Gjigandi i mediave sociale do të fillojë të testojë reklamat në formatin Fleets, versionin e saj të ?Stories? të paraqitura në platforma të tilla si Instagram dhe Facebook, për t?u dhënë reklamuesve më shumë mundësi për të arritur 187 milionë përdoruesit e saj aktivë në të gjithë botën.

Twitter gjeneroi 86% të të ardhurave të saj nga reklamat në vitin 2020, në rritje të konsiderueshme gjatë vitit të kaluar. Sidoqoftë, kompania postoi një humbje prej 1.1 miliardë dollarë në vitin 2020, humbja e parë vjetore e kompanisë që nga viti 2017.

Formati i ri i reklamave do të funksionojë si ?tabelë e madhe reklamash për reklamuesit? në ekran të plotë 30 sekondësh, pasiqë Fleets do t?u lejojë markave të kenë një mundësi për ?Swipe Up? për përdoruesit për të mësuar më shumë rreth një produkti ose shërbimi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga