LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali i Enkeleda Kapedanit/ ILD kërkesë KLGJ: Të shkarkohet

1 Qershor 2021, 20:17, Aktualitet CNA
Skandali i Enkeleda Kapedanit/ ILD kërkesë KLGJ: Të shkarkohet

Inspektori i Lartë i Drejtësisë Artur Metani ka dorëzuar në KLGJ kërkesën për pezullim dhe shkarkim nga detyra të magjistrates së Elbasanit Enkeleda Kapedani. Sipas ILD, veprimet e Kapedanit diskreditojnë rëndë figurën e gjyqtarit.

Gazetarja Klodiana Lala bën me dije se kërkesa vjen pas publikimit të një sërë videosh që gjyqtarja kishte publikuar në rrjetin social ?tik tok? si në zyrën e saj në Gjykatën e Elbasanit, ku ishte nënkryetare në detyrë, ashtu dhe në ambiente të tjera.

Ajo mohoi publikimin e videove dhe ekzistencën e profilit të saj në ?tik tok?./CNA.al

Lajmet e fundit nga