LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Bomba” Vildane Zeneli/ Fotot më të fundit të modeles shqiptare

11 Prill 2021, 06:48, Lifestyle CNA
“Bomba” Vildane Zeneli/ Fotot më të fundit të modeles

Vildane Zeneli është një nga modelet më bombastike të Instagramit. Bukuroshja nga Kosova jeton mes New Yorkut dhe Los Angelos.

Karriera e saj si modele ka nisur pothujase menjëherë pas zhvendosje në Amerikë ku u kontaktua si agjente modeling. Vildane firmosi kontratën me dy nga kompanitë më të mëdha të modës si Ford Models dhe Major Agency në Europë.

Ajo ka qenë imazhi dhe ka modeluar për shumë kompani dhe marka të larta si linjat e veshjeve të Jennifer Lopez, Sweetface, JLO dhe Justsëeet, Baby Phat, Canon, August Silk, Ed Hardy, Vera Wang, Just Cavalli, kozmetikë EBC dhe shumë të tjera.

Përveç shumë fushatave të saj reklamuese dhe modelesh, ajo u shfaq në kopertina të shumta ndërkombëtare dhe në revista duke përfshirë Sports Illustrated, Vogue Paris, One, Kosovarja, revista Westchester, Spa International, Magazine Fitness, MAQ Fitness, MetRx, Supermodel dhe dhjetëra të tjerë.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Lajmet e fundit nga