LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“100 dështimet e Ramës”/ Basha: Shqipëria, një vend i kapur nga korrupsioni

31 Mars 2021, 06:28, Politikë CNA
“100 dështimet e Ramës”/ Basha: Shqipëria, një

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Bash aka vijuar me publikimin e ?dështimeve të qeverisë Rama?.

Basha shprehet se Rama nuk e mbajti premtimin për të luftuar korrupsionin. Kryedemokrati përmend raportimin e fundit të ?Transparency International?, ku thotë se Shqipëria është një shtet i kapur nga korrupsioni.

?Rama premtoi luftë kundër korrupsionit. A e mbajti këtë premtim?? Shtron pyetjen Basha dhe përgjigjja sipas tij është ?Jo?.

?Sipas raportit të fundit të Transparency International, Shqipëria është një shtet i kapur nga korrupsioni?, thuhet në postimin e kreut të PD./CNA.al

Lajmet e fundit nga