“Të mos fshihemi pas gishtit”/Albani dhe Miriami rrëfejnë si ka ndryshuar jeta e tyre pas lindjes së dy fëmijëve

14 Shkurt 2021, 10:12, Lifestyle CNA
“Të mos fshihemi pas gishtit”/Albani dhe Miriami

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani janë një nga çiftet dhe këngëtarët më të pëlqyer për publikun shqiptar.

Ata janë prindër të dy fëmijëve, Ameli dhe Duam dhe së fundi të ftuar në “Dua të të bëj të lumtur” kanë treguar se si ka ndryshuar jeta e tyre.

Çifti është shprehur se jeta e tyre ka ndryshuar rrënjësisht me 360 gradë pasi tashmë janë katër. Të pyetur a gjejnë kohë për nëjri-tjetrin tani që janë prindër të dy fëmijëve të vegjël ata janë përgjigjur:

?Këtë e diktuojmë shumë shpesh kohët e fundit. Të mos fshihemi pas gishtit. Është e vështirë, kur kemi dy fëmijë të vegjël pastaj ne jemi shqiptar, jemi tradicional,jemi merakli, jemi shumë familjar, por ato pak momente që rrimë për çudi janë shumë intensive. Atë pak hapësirë që ne gjejmë të rrimë bashkë qoftë për një drekë apo për një darkë, apo një udhëtim, e shijojmë më shumë.Por që kemi vendosur një gjë këto ditët e kaluara, duhet të ikësh diku për ti dedikuar kohë njëri-tjetri?, është shprehur çifti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga