“Vajzat nuk janë lodra seksuale”/ Moderatorja i kthehet ashpër Arjan Konomit: Gjuhë seksiste e neveritshme

13 Shkurt 2021, 13:20, Lifestyle CNA
“Vajzat nuk janë lodra seksuale”/ Moderatorja i kthehet

Në episodin e djeshëm të ?Përputhen?, pati një diksutim shumë të ashpër mes Sindit dhe opinionistit Arjan Konomi.

Ai ka bërë akuza të forta ndaj Sindit duke u shprehur se konkurrentja po bënte një lojë tinëzare.

Pas debatit të ashpër në studio, moderatorja Fatma Haxhialiu ka dalë në mbrojtje të Sindit duke iu kthyer ashpër Arjanit.

Ajo ka shkruar se gjuha seksiste e përdorur në emision është e neveritshme.

?E dashur Sindi ishe shumë e qartë në argument dhe kush do, di të kuptojë! Dhe meqënse po të akuzojnë se flirton me djemtë pas kuintave, kjo tregon që mesa duket paske shkuar vërtet për të gjetur dikë aty brenda! Gjuha seksiste në këtë emision është tokstike dhe e neveritshme! P.s: Të komplimentosh të pasmet, shalët, gjoksin e një vajze dhe jo karakterin e saj nuk është vlerësim meqënëse ra fjala? dhe sa gjynah që Shqipëria është ende në këtë derexhe mentaliteti. Meqënëse ra fjala kjo quhet catcalling në botë dhe ha gjoba të mira kur i bën në rrugë, lëre pastaj t?i promovosh në ekran. Gratë dhe vajzat nuk janë lodra seksuale, as kukulla me kurdisje dhe kanë ca gjëra më shumë për të ofruar veç trupit! Elvis respekte, më rikthehet shpresa për rininë tonë kur dëgjoj djem si ti në argumentim!?, shkruan Fatma në postimin e saj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga